Pěstování zeleniny ve sklenících

Vážení přátelé,

i v naší republice se začínají stavět velké skleníky pro celoroční pěstování zeleniny, např. rajčata, okurky.

Níže naleznete odkazy na webové stránky společnosti NWT, která se ve své jedné divizi věnuje stavbě skleníků 

  

NWT

https://nwt.cz/

Divize NWT - AGRO – pěstování zeleniny ve sklenících

Jsme specialisté na výstavbu, celkové zařizování a provoz hydroponických produkčních skleníků. Na kontě máme již desítky realizací. Naši zeleninu pěstujeme férově - bez pesticidů.

Farma Bezdínek

Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstované zeleniny nejlepší  možné chuti. Čmeláčí roadshow

Další popis pěstování na farmě Bezdínek ZDE

Farma Bezdínek – pěstování zeleniny ve sklenících, video ZDE

Farma Kameničany

Hledali jsme smysluplné využití pro elektřinu a teplo z naší bioplynové stanice v Kameničanech a v Nizozemí nás nadchnuly produkční skleníky. V zemi, která má podobnou velikost a podobný počet obyvatel jako ČR, je jich v provozu více než 10 000 ha.

Bylo nám jasné, že pokud chceme nabízet výstavbu produkčních skleníků na klíč, musíme sami prokázat, že hi-tech produkční skleník může ekonomicky fungovat i v českých nebo slovenských podmínkách. Zároveň je pro nás náš vlastní projekt laboratoří a zdrojem neocenitelných provozních zkušeností. Nabízíme pak dalším investorům – farmářům pouze technologie, které jsme si sami vyzkoušeli a vyvarujeme se při návrhu technologie chyb, které jsme sami udělali.

V roce 2014 jsme postavili nejmodernější hi-tech produkční skleník na území ČR a SR, který jako jediný díky použití pěstebních světel dodává produkci na trh 12 měsíců v roce.

Zdrojem tepla a elektřiny pro náš skleník je bioplynová stanice. Minimalizujeme emise z dopravy, protože pěstujeme rajčata pro zákazníky v České a Slovenské republice. Proti škůdcům používáme biologickou ochranu. Pro pěstování používáme organický substrát, který po ukončení pěstební sezóny kompostujeme. Shromažďujeme veškerou dešťovou vodu i přebytečnou vodu ze závlahy a znovu ji používáme pro závlahu rostlin. Vytvořili jsme 40 nových celoročních pracovních míst s jednosměnným provozem od pondělí do pátku pro místní lidi.

Bližší informace na stránkách ZDE

Skleník Velké Němčice

Odkaz na video ZDE

 Rajčata ze společnosti Jižní Morava, a.s.

Odkaz na video ZDE