Vítejte na stránkách ZO Českého zahrádkářského svazu Mistřice

Naše historie se píše od roku 1975. Jsme dobrovolným nepolitickým sdružením občanů, zajímajících se o zahrádkářskou činnost. Naše členská základna čítá 50 členů z řad občanů Mistřic a Javorovce. Chceme pomáhat a radit našim spoluobčanům v oblasti zahradničení a sadaření, informovat o aktuálních pracích na zahrádce a v sadu v daném ročním období.

Co od našich webových stránek můžete očekávat

V sekci Kalendárium chceme pravidelně upozorňovat na činnosti zahrádkáře v aktuálním měsíci. Na stránkách najdete pozvánky na výstavy, přednášky a různé další akce. Dnes je můžete najít na našich nástěnkách (před obecním úřadem a v zahrádkářské kolonii v Súhradech). V sekci Rady najdete srovnání různých odrůd ovocných stromů, z pohledu jejich zrání, a u slivoní i jejich cukernatost. Svou proměnu zaznamenala i sekce Zahrada obsahující vybrané odrůdy ovoce a zeleniny a která se postupně rozšiřuje.

Pokus jste členem naší základní organizace, tak se můžete zaregistrovat a po ověření budete mít přístup k dalším interním informacím (zápisy, seznamy, více fotografií, školicích materiálů, apod.). 

Stránky jsme založili v roce 2014 a v roce 2016 vydali novou moderní verzi. Nyní jsou upraveny i pro zobrazení na tabletu nebo chytrém telefonu, takže je můžete mít vždy po ruce v přehledné a čitelné podobě. Aktualizace probíhá každý týden.

Členství

Našim členem se může stát každý, pro koho je práce na zahradě třeba jen koníčkem. Nabízíme vám znalosti a zkušenosti našich dlouholetých členů. Např. rady jak a kdy provádět řez ovocných stromů, ukázky roubování, očkování nebo řezu. Rady jak a čím provádět ochranu ovocných stromů a zeleniny atd.

V rámci naší činnosti také každoročně pořádáme zájezdy, odborné přednášky a praktické ukázky nejen pro členy, ale i širokou veřejnost.

Pokud ještě nejste našim členem, budeme velmi rádi, když vstoupíte do našich řad. Stačí nás kontaktovat nebo poslat zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře. 

Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že naše stránky vám přispějí zajímavou radou, nebo budou pro vás jinak inspirativní.

Petr Blažek
předseda ZO ČZS Mistřice